D-Generace

Původní myšlenka: D-Generace – digitální generace, lidé spoutaní moderními technologiemi. Rozhodli jsme se nakreslit ruku ze které mobilní telefon vysává poslední kapky krve, ale „uživatel“ se ho přesto nechce vzdát …i když mu jde o život. První skica byla odsouhlasena, můžem se do toho pustit.

Rozhodovali jsme se mezi kompletní kresbou, vektorovou grafikou a fotkou. Po několika pokusech bylo jasné, že vektorová grafika bude v tomhle případě nejlepší. Celá deska měla být laděná do studených, počítačových barev. Převládá šedá, modrá a černá. Pouze mobil musí být v kontrastu. V ruce už není ani kapka krve, ta poslední, kterou mobil vysál nakrmí tak akorát ironického smajlíka..

Kapele se ruka zdála málo vysušená, museli jsme ji tedy udělat mnohem více „zombie“. Přidali jsme i víc krve protékající kapačkou a více kontrastu. Telefon dostal zářivější, krvavou červenou barvu a smajlík agresivnější výraz a upíří zuby. Ústřední motiv je hotov, teď už jen zbývá  zakomponovat ho do zbytku grafiky. 

No a takhle to dopadlo. Ruka na tmavém (modročerná) pozadí, mezi trčícími plošnými spoji. Logo a název desky jsou mírně namrzlé chladícím dusíkem. Zbytek je hodně tmavý, aby co nejvíce vynikl hlavní motiv.

Facebook
Twitter
WhatsApp
Pinterest